Ja dārzā nepietiek vietas – interesanta kabaču stādīšanas metode

Reizēm gadās, ka dārzā ir tik vietas, cik tās ir. Un tas nozīmē, ka ir jāplāno dārza izkārtojums ļoti rūpīgi, lai pietikt vietas visiem augiem.

Ja jūsu dārzā ir maz vietas, varat mēģināt audzēt kabačus maisiņā. Šī metode ir diezgan interesanta un vienkārša. Šī gaužām vienkāršā metode ir lieliski piemērota arī vietās, kur augsne nav pietiekami kvalitatīva.

Šai dārzeņu audzēšanas metodei derēs jebkuri sakņu dārzeņu vai pat diezgan biezi atkritumu maisi. Vislabāk piemēroti būs maisi, kuru tilpums ir 10 līdz 20 litri.

Vispirms maisa apakšā jāieber nopļautā zāle, ābolu vai kartupeļu mizas un citi organiskie atkritumi. Maiss ir jāpiepilda ar organiskām vielām līdz 1/3 no tilpuma. Pēc tam pievienojiet smiltis, kas sajauktas ar dārza vai komposta augsni.

Nepiepildiet maisus līdz malām. Augu attīstībai pietiek tikai ar 50 cm slāni. Ja maiss ir pārāk liels, tā malas var pagriezt uz āru, lai tās netraucētu.

Kad maiss ir sagatavots, izveidojiet mazus caurumus tā apakšā. Šie caurumiņi ir nepieciešami, lai novadītu lieko mitrumu un novērstu topošā auga sakņu puves.

Pēc tam vienā maisiņā iestādiet 1-2 kabaču sēklas. Tiklīdz stādi izaug un sāk intensīvi augt, ir svarīgi augsni mulčēt ar zāli.

Būtiski atcerēties, ka kabačiem ir nepieciešams regulārs mitrums – tie ir jālaista apmēram 2 līdz 3 reizes nedēļā, bet pirms tam noteikti ir jāpārbada augsnes mitruma līmenis, lai kabačus nepārlaistītu.

Novietojiet maisus vietā, kur kabači saņems vismaz 6–8 stundas saules gaismas dienā. Un vēlāk, ja kabači aug vertikāli, izmantojiet stiprinājumu sistēmu, lai atbalstītu smagos augļus.

Kabaču audzēšana maisos ir praktiska un rezultātu nesoša metode, kas ļauj iegūt ievērojamu ražu pat ierobežotās telpā.